Promienniki podczerwieni IH GoldSun Kospel

Promienniki podczerwieni IH GoldSun Kospel

Promienniki podczerwieni IH GoldSun Kospel dają uczucie przyjemnego ciepła podobnie do promieni słonecznych. Nadają się idealnie do montażu w otwartych przestrzeniach hal, galerii i innych obiektach użytkowych oraz na przykład na tarasach zewnętrznych.

Według praw termodynamicznych istnieją trzy rodzaje transferów ciepła:
– przewodzenie,
– konwekcja,
– promieniowanie.
Promienniki podczerwieni IH GoldSun Kospel wykorzystują zasadę przenoszenia ciepła za pomocą promieniowania, działają jak słońce podgrzewając przedmioty wystawione na promieniowanie, które ogrzewane są bezpośrednio na powierzchni, a nie poprzez ogrzewanie powietrza między nimi. Powietrze nagrzewa się pod wpływem ciepła konwekcyjnego uwalnianego przez ludzi lub przedmioty. Promienniki IH GoldSun należą do klasy grzejników o średniej intensywności. Każdy promiennik posiada halogenową lampę elektryczną. Żarniki tych lamp w krótkim czasie od załączenia osiągają temperaturę do 1200ºC. Uczucie  przyjemnego ciepła następuje tuż po załączeniu. Te cechy charakterystyczne promienników zapewniają efektywne i ekonomiczne rozwiązanie grzewcze. Dodatkowo są czyste, bezwonne ciche i przyjazne dla środowiska. Zaleca się skonsultowanie doboru odpowiedniego urządzenia oraz jego lokalizacji z autoryzowanym przedstawicielem.

 

promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni IH GoldSun Kospel – zalety

Ekonomiczne źródło ciepła:
Promienniki nie ogrzewają powietrza lecz cała energia emitowana poprzez urządzenie bezpośrednio ogrzewa osoby czy przedmioty. Uczucie przyjemnego ciepła następuje praktycznie natychmiast po załączeniu urządzenia.

Możliwość montażu zewnętrznego:
Dzięki swojej konstrukcji oraz stopniowi ochrony IP55, promienniki podczerwieni IH GoldSun można montować na zewnątrz.

Najwyższa jakość:
Dzięki zastosowaniu halogenowej lampy kwarcowej (Dr Fischer) o długiej żywotności, nawet 7000 godzin. Dodatkowo na jakość urządzenia wpływają użyte trwałe materiały (aluminium oraz stal szlachetna zapewniają odporność na zewnętrzne warunki atmosferyczne).

*źródło: www.kospel.pl