Purmo Rolljet system ogrzewania podłogowego

Purmo Rolljet system ogrzewania podłogowego

Purmo Rolljet to system ogrzewania podłogowego z mocowaniem rur klipsami za pomocą takera. Purmo oferuje dwa typy izolacji przeznaczone do tego systemu mocowania, są to Rolljet oraz Flatjet

Oba typy izolacji pokryte są folią ze specjalną wzmocnioną specjalną siatką kotwiącą. Jest ona niezbędna do prawidłowego mocowania rury grzejnej klipsami do podłoża. Naprężenia rury, zwiększające się w czasie napełniania wodą instalacji przed próbą szczelności, powodują naprawdę znaczne siły, które mogą przypadku braku siatki kotwiącej wyrywać ze styropianowego lub poliuretanowego podłoża klipsy mocujące rurę. Dodatkowym standardem a zarazem ułatwieniem dla wykonawców jest podziałka na folii, pomagająca utrzymać właściwe odległości między rurami.

Purmo Rolljet to podstawowa izolacja systemu ogrzewania podłogowego Purmo sprawdzająca się w budynkach mieszkalnych, biurowych oraz użyteczności publicznej. Płyty styropianowe odpowiednio nacięte, pokryte są polietylenową tkaniną, która gwarantuje prawidłowe mocowanie rury. Izolacja Rolljet sprzedawana jest w wygodnych rolkach zapakowanych w foliowe worki. Taki sposób pakowania znacznie przyśpiesza układanie izolacji. W zależności od potrzeb oferowane są różne rodzaje oraz grubości rolljetu.

 

purmo rolljet

Purmo Rolljet – zalety

  • Dla rur o średnicach 14, 16, 17 i 20 mm
  • Najszybszy montaż przy dowolnych wymiarach i geometrii pomieszczeń oraz w dowolnym odstępie między rurami
  • Odpowiedni rodzaj i grubość izolacji termicznej dla każdego zastosowania
  • Możliwość wykorzystania wszystkich pozostałych po docinaniu fragmentów izolacji, co ogranicza ilość odpadków i koszty materiałów

Purmo Rolljet – dane techniczne

Rodzaj materiału:
Purmo Rolljet jest produkowany z twardej pianki polistyrenowej spienianej metodą bez freonową, zgodnie z normą PN-EN 13163. Używany jako warstwa stropu odpowiada on klasie reakcji na ogień: E (norma PN-EN 13501-1). Produkt posiada znak CE, a jego jakość monitorowana jest przez certyfikowane niezależne podmioty. Współczynnik przewodzenia ciepła w zależności od typu Rolljetu mieści się w przedziale λ=0,035÷0,040 W/mK .

Zastosowanie:
Purmo Rolljet ma zastosowanie jako izolacja akustyczna, jednowarstwowa (EPS T) układana na stropach międzypiętrowych w budynkach lub w połączeniu z innymi materiałami izolującymi jako izolację termiczną (EPS 100 i EPS 200). Odpowiednie kombinacje spełniające wymagania rozporządzenia o ochronie cieplnej, zawarte są tabeli doboru materiałów izolacyjnych.

*źródło: www.purmo.com