Vitodens 100-W gazowy kocioł kondensacyjny Viessmann

Vitodens 100-W gazowy kocioł kondensacyjny Viessmann

Vitodens 100-W jest wiszącym gazowym kotłem kondensacyjnym Viessmann, o mocach od 6,5 do 35 kW. Dzięki niedużej wysokości montażowej oraz miejscom na adaptery starych przyłączy idealnie nadaje się do zastąpienia starych kotłów.

Nieduże wymiary, mały ciężar oraz bardzo cicha praca powoduje to, że kocioł Vitodens 100-W bez problemu można zamontować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Kocioł Vitodens posiada obudowę typu BoxDesign, zapewniającą mniejszy hałas oraz lepszy dostęp do komponentów.
vitodens 100

Vitodens 100-W Viessmann – zalety

 • Wiszący, gazowy kocioł kondensacyjny, 6,5 do 35,0 kW
 • Nieduże wymiary oraz możliwość zabudowy boków kotła, umożliwiają łatwe zabudowanie kotła w przestrzeni mieszkalnej
 • Sprawność znormalizowana: 98% (Hs) / 109% (Hi)
 • Idealny do zastąpienia starych kotłów, dzięki małej wysokości montażowej i miejscu na adaptery do starych przyłączy
 • Wymiennik ciepła Inox-Radial z dziesięcioletnią gwarancją
 • Bardzo cicha praca: <38 dB(A)
 • Modulowany palnik cylindryczny MatriX ze stali szlachetnej
 • Prosta obsługa dzięki podświetlanemu wyświetlaczowi dotykowemu LCD lub za pomocą termostatu pokojowego oraz przez smartfony (wyposażenie do obsługi zdalnej dostępne od 08.2016 r.)
 • Możliwość zabudowy po bokach – niepotrzebne boczne odstępy do prac serwisowych
 • Kotły dopuszczone są do stosowania w przypadku odprowadzania spalin z wielu urządzeń poprzez jeden komin w wielopiętrowych budynkach
 • Klasa efektywności energetycznej: A

Wymiennik ciepła ze stali szlachetnej

Podobnie jak wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann również Vitodens 100-W wyposażone są w wykonany ze stali szlachetnej wymiennik ciepła Inox-Radial. Technika ta zapewnia wysoką sprawność znormalizowaną rzędu 109% i wyróżnia się długim okresem użytkowania oraz bezpieczną i efektywną pracą. W przypadku wymiennika ciepła Inox-Radial Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowaną korozją.

Dotykowy wyświetlacz zwiększa komfort obsługi

Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Vitodens 100-W posiadają podświetlany nowoczesny panel dotykowy LCD. Wyświetlacz jest bardzo czytelny oraz komfortowy w obsłudze, również w ciemnych pomieszczeniach.

Ekonomiczny i kompaktowy

Wiszący, gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 100-W idealnie nadaje się do instalowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Można go bez problemu powiesić w łazience, pomieszczeniu gospodarczym czy w kuchni. Vitodens 100-W spokojnie zmieści się nad urządzeniami takimi jak pralka czy zmywarka lub po prostu nad blatem kuchennym.

Kocioł kondensacyjny zużywa mniej energii, gdyż wykorzystuje dodatkowo także ciepło utajone spalin. W efekcie osiąga sprawność do nawet 98 procent. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zredukować koszty ogrzewania i odciążyć środowisko.

 

*źródło: www.viessmann.pl